نصب و تعمير ماشین لباسشویی


ماشین‌های لباسشویی دستگاه دوست داشتنی خانه در این دوره هستند. کار را به قدری برای ما ساده کرده اند که برای شستن چند تکه لباس هم ترجیح می‌دهیم لباسشویی را روشن کنیم و به این شکل به سادگی لباس‌ها را بشوییم؛ بنابراین شاید یکی از دستگاه‌های ضروری منزل ما باشد و حتما خرابی آن باعث خلل می‌شود. پس بهتر است برای تعمیر سریع‌تر آن اقدام کنیم و دستگاه را به کارشناس ماهر بسپاریم.

برنامه های ماشین لباسشویی

Intensive (مناسب برای شستن لباس‌های کثیف معمولی) متمرکز

این برنامه‌ی ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. طبق این برنامه ماشین لباسشویی ال جی شما ابتدا با آبکشی و خیس کردن لباس را از کثیفی‌های سطحی پاک می‌کند. حالا به شکل معمولی به ادامه‌ی شستشو می‌پردازد. زمانی که می‌خواهید از چرک‌ مرده شدن لباس‌هایتان جلوگیری کنید این علامت روی ماشین لباسشویی بهترین گزینه‌ی مورد انتخاب شما خواهد بود.

Sport Wash یا Sports Wear (مناسب برای لباس‌های ورزشی)

در لباس‌های ورزشی معمولاً از الیاف مصنوعی برای پارچه استفاده می‌شود. حتماً هنگام ورزش در سالن متوجه شده‌اید که این لباس‌ها در برابر جذب قطرات عرق بدنتان مقاومت بیشتری نسبت به لباس‌های معمولی از خود نشان می‌دهند. اما بوی عرقی که از آن‌ها به مشام می‌رسد بسیار بیشتر است. برای همین تقریباً پس از هر بار استفاده از این لباس‌ها باید آن‌ها را شست. نکته‌ی مهم در رابطه با این لباس‌ها همین است. آن‌ها آن‌قدر کثیف نمی‌شوند که نیاز به یک شستشوی حسابی داشته باشند. اما نیاز داریم به صورت مکرر و نسبتاً زیاد آن‌ها را بشوییم. در این حالت اگر از برنامه‌ی شستشوی مناسب برای آن‌ها استفاده نشود به زودی کهنه می‌شوند و خواهند پوسید، یا از فرم اولیه‌شان خارج خواهند شد. برنامه‌ی شستشوی ورزشی به گونه‌ای عملیات شستشو را انجام می‌دهد تا لباس‌ها بیش از حد نیازشان شسته نشوند و در ماشین لباسشویی نمانند. فقط یک نکته، آن هم اینکه بهتر است قبل از شستشو توسط ماشین لباسشویی با افزودن آب دمای لباس‌های ورزشی را کاهش دهید تا از آسیب به آن‌ها جلوگیری شود

برنامه شستشوی Duvet (مناسب برای شستشوی پتو، ملحفه و مخمل و انواع الیاف مصنوعی)

معمولا الیاف مواد شوینده را در خود نگه می‌دارند. لباس‌های مخمل یا پتو و ملحفه و بالشت حتماً پس از شسته شدن لباس‌های مخملتان بوی مایع لباسشویی را حس کرده‌اید. ماندن مواد شوینده در لباس‌های مخمل و ملحفه‌ها فقط به بو گرفتن آن‌ها منجر نمی‌شود. بلکه به مرور ممکن است باعث ایجاد بیماری‌های پوستی و آلرژیک شود. برای رفع این مشکل باید با فشار آب بیشتر لباس‌هایتان را بشویید و لباس‌ها با آب بیشتری مرحله‌ی آبکشی را بگذرانند. این باعث می‌شود مواد شوینده کاملاً از پارچه‌ها شسته شود. تنظیم تمام این مراحل قدری پیچیده و سخت است. اما اگر در شستشو از برنامه‌ی Duvet استفاده کنید ماشین لباسشویی همه‌ی این کارها را متناسب با جنس الیاف مورد نظر انجام می‌دهد. فقط یک نکته باقی می‌ماند. اگرچه شستشوی پتو با ماشین لباسشویی امکان‌پذیر است، اما بهتر است پتوها را با ماشین لباسشویی نشویید. شستشوی پتو می‌تواند صدمات جدی به ماشین لباسشویی شما وارد کند.

برنامه شستشوی Mix یا مخلوط (مناسب لباس‌های رنگی یا لباس‌هایی با جنس‌های مختلف)

شستشوی لباس‌های مجلسی یا ورزشی در این حالت ممکن است به آن‌ها آسیب برساند. نکته‌ی دیگری که باید در رابطه با این برنامه‌ی لباسشویی بدانید در مورد لباس‌های رنگی است. اگرچه در این حالت امکان رنگ گرفتن دیگر لباس‌ها کمتر می‌شود اما به صفر نمی‌رسد. باید همچنان مواظب باشید که لباس‌هایتان به دیگر لباس‌ها رنگ پس ندهند. پیشنهاد ما برای اینکه خیالتان کاملاً راحت شود این است که از یک دستمال مخصوص ضدرنگ دهی لباس استفاده کنید تا اگر هم لباسی رنگ پس داد، رنگش جذب این دستمال شود نه لباس‌های دیگر.

برنامه شستشوی Sensitive و یا Allergy Plus (مناسب برای افراد مبتلا به آلرژی)

اگر به حساسیت و آلرژی مبتلا هستید می‌توانید با این برنامه شستشوی لباس از خودتان در برابر لباس‌ها محافظت کنید! Sensitive یا Allergy Plus علامت های روی ماشین لباسشویی هستند که برای شستشوی لباس‌ها در شرایط بهداشتی بسیار بالا طراحی شده‌اند. و به کار افرادی می‌آید که مبتلا به آلرژی‌ هستند. این برنامه لباس‌های شما را در یک درجه‌ی دمای ثابت آب می‌شوید. که نهایتاً نتیجه‌ی آن از بین رفتن عامل‌های آلرژی‌زا، مانند میکروب‌ها و گردوغبار خواهد بود. همچنین زمان شستشو در این برنامه قدری از دیگر برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی بالاتر است تا با افزایش فشار آب همه‌ی مواد شوینده‌ی باقی مانده در لباس شسته شود. به این شکل دیگر عاملی برای ایجاد حساسیت باقی نخواهد ماند.

برنامه شستشوی Delicates یا Silk (مناسب لباس‌های بسیار ظریف و حساس)

لباس‌هایی از قبیل حریر، ساتن، ابریشم موارد بسیار وحشتناکی برای شستن هستند! چون به خاطر حساسیت بالایشان ممکن است در ماشین لباسشویی نابود شوند. اما اگر شستشوی آن‌ها با دما و چرخش پایین انجام شود احتمال صدمه دیدن هم کم خواهد شد. زمانی که شما برنامه‌ی شستشوی Delicates یا Silk را انتخاب می‌کنید، ماشین لباسشویی با سرعت هرچه پایین‌تر لباس‌های شما را می‌شوید تا پارچه‌های آن کمترین آسیب را ببینند. فقط یک نکته‌ی دیگر؛ حواستان باشد این لباس‌ها را با لباس‌های روغنی و چرب در ماشین لباسشویی نشویید. در کنار این باید حتماً از مواد شوینده‌ی مخصوص لباسشویی استفاده کنید تا عمر لباس‌های ظریف بالاتر برود.

برنامه شستشوی Dark Wash یا Jeans (مناسب لباس‌های تیره)

مهم‌ترین نکته درباره‌ی شستشوی لباس‌های تیره، همان تیره بودن آن‌هاست. اگر از شدت تیرگی این لباس‌ها کم شود ظاهری زشت و غیرقابل استفاده پیدا می‌کنند. برای جلوگیری از سفید شدن این لباس‌ها باید آن‌ها را به طور کامل از مواد شوینده پاک کنید تا مواد شوینده‌ی باقی مانده باعث خورده شدن رنگ آن‌ها نشود. دما و سرعت چرخش نیز در شستشوی این لباس‌ها بسیار مهم‌اند. اگر این لباس‌ها با سرعت زیادی بچرخند و شسته شوند، چروک خواهند شد. علامت های روی ماشین لباسشویی Dark Wash یا Jeansمناسب شستشوی این لباس‌هاست.

برنامه شستشوی Blouses یا Shirt (مناسب بلوز و تی‌شرت)

نام این برنامه گویای عملکردش است. لباس‌هایی از قبیل بلوز و تی‌شرت معمولاً پس از شستشو گشاد یا چروک می‌شوند. برنامه‌ی شستشوی بلوز و تی‌شرت از این صدمات جلوگیری می‌کند. دمای آب در این برنامه کنترل می‌شود تا از گشاد شدن و فرسوده شدن سریع لباس جلوگیری کند. برای حل مشکل چروک‌های زیاد عذاب‌آور هم سرعت چرخش در شستشو کاهش پیدا می‌کند تا پس از شستشو برای اتو کردن بلوز و تی‌شرت مشکل چندانی وجود نداشته باشد و حجم چروک‌ها بسیار کمتر باشد. لباس روزانه

برنامه شستشوی Quick Super (مناسب شستشوی سریع)

وقتی عجله دارید که بین علامت های روی دستگاه کدام را انتخاب کنید، این برنامه می‌تواند بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی باشد. اما نه همه نوع لباسی، این برنامه‌ی شستشو طراحی شده تا بتوانید با استفاده از آن لباس‌هایی را بشویید که هنوز به میزان زیاد کثیف نشده‌اند. اما به هرحال شما قصد شستن آن را دارید. مثلاً لباسی که بیش از چندبار از آن استفاده نکرده‌اید اما بوی عرق می‌دهد. ماشین لباسشویی‌ها معمولاً این گزینه را در 15 الی 30 دقیقه انجام می‌دهند. برای همین مناسب شستشوی لباس‌هایی هم هست که نمی‌خواهید با شستشوی زیاد از حد از بین بروند و کهنه شوند. اما به هیچ عنوان لباس‌های حساس و ظریف مجلسی یا لباس‌هایی که نیاز به یک نوع شستشوی خاص دارند را با این برنامه‌ نشویید.

برنامه شستشوی Cotton (مناسب لباس‌های نخی و کتان)

لباس‌های نخی و کتان هم به قدری حساس‌اند و برای شستشوی آن‌ها باید دقت به خرج دهید. برنامه‌ی شستشوی لباس‌های نخی و کتان برای شستن انواع تی‌شرت و لباس‌های پنبه‌ای، شستن حوله‌ در ماشین لباسشویی ال جی یا پارچه‌هایی با همین جنس مناسب است.

برنامه شستشوی Wool (مناسب لباس‌های پشمی)

من هم در گذشته مثل اکثر کسانی که می‌خواهند لباس‌های پشمی فصل زمستانشان را بشویند این کار را با دست انجام می‌دادم نه ماشین لباسشویی. چون ماشین لباسشویی برای چنین لباس‌هایی درست مثل نابود کننده است. اما پس از اینکه یک بار لباس‌های پشمی و کاموایی‌ام را با برنامه‌ی شستشوی Wool شستم نظرم عوض شد. با استفاده از این برنامه‌ی شستشو تنظیمات مورد نیاز شستشو به گونه‌ای تعیین می‌شود که به لباس‌های کاموایی آسیبی زده نشود. با استفاده از آب سرد و کم کردن سرعت چرخش از آسیب‌ها جلوگیری می‌شود و نتیجه‌ی شستشو هم بسیار با کیفیت خواهد بود.

برنامه شستشوی Curtains (مناسب پرده‌ها)

فرض کنید پرده‌های بسیار بلندتان را با ماشین لباسشویی شسته‌اید و حالا شاهد چروک‌های بسیار زیاد آن هستید. اتو کردن چنین پارچه‌ی بزرگی بسیار سخت خواهد بود. گذشته از این ممکن است شستشوی پرده آن را کهنه کند و ظاهرش را زشت کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد باید کل پرده را عوض کنید و پرده‌ی دیگری بخرید. چون پرده‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های تزئینی خانه محسوب می‌شوند. به همه‌ی این دلایل ممکن است هیچ‌وقت پرده‌هایتان را خودتان نشسته باشید. اما اگر از برنامه‌ی شستشوی Curtains که مخصوص پرده‌ها طراحی شده استفاده کنید هیچ کدام از این مشکل‌ها پیش نخواهد آمد.

برنامه Easy Care (مناسب اتوکشی آسان)

برنامه‌ی شستشوی Easy Care یک برنامه‌ی جانبی‌ست. در لباسشویی ال جی easy care، از چروک‌های زیاد لباس‌ها جلوگیری کنید. این برنامه کار شستشو را به شکل ملایم انجام می‌دهد. بهتر است لباس‌های مختلف را با این برنامه بشویید. اجناسی از قبیل پنبه و بلوز و تی‌شرت. این برنامه برای شستشوی لباس‌های حساس و ظریف مناسب نیست.

برنامه Gentle Spin (مناسب خشک کردن لباس‌ها)

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟
یرای اینکه بدانید خشک کن لباسشویی ال جی کدام است و خشک کن لباسشویی ال جی کدام دکمه است، این برنامه مناسب زمان‌هایی است که می‌خواهید خشک کردن لباس‌هایتان سریعتر انجام شود. یا لباس‌هایتان را با دست شسته‌اید و تنها می‌خواهید آن‌ها را خشک کنید. با استفاده از این برنامه می‌توانید سرعت دور موتور را افزایش دهید اما به شما توصیه می‌کنیم از این کار جز در مواقع ضروری خودداری کنید. چراکه ممکن است به لباس‌های شما آسیب برساند و آن‌ها را بسیار بسیار زیاد چروک کند.

جدول تکمیل کننده‌ی برنامه‌های اصلی

برنامه های اصلی

Cotton eco برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کتان با صرفه جویی انرژی
Cotton Large برنامه‌ی مناسب لباس‌های کتان زمانی که حجم آن‌ها بیشتر است
Synthetic / Mix برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های معمولی و دم‌دستی
Delicate برنامه‌ی مناسب شستن پردهای حریر در لباسشویی ال جی، لباس‌های حریر، ظریف و پرده‌ها
Hand Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها زمانی که می‌خواهید شستشو مانند شستشو با دست انجام شود
Quick 30 برنامه‌ی مناسب شستشوی سریع لباس‌ها در 30 دقیقه
Intensive 60 برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها به صورت متمرکز، برای لباس های کثیف (در 60 دقیقه)
Bio care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های لکه‌دار
Boilling care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های بیمار (شستسشو با بالاترین دما)
Bed cover برنامه‌ی مناسب شستشوی رو تختی و تکه های بزرگ
Bulky برنامه‌ی مناسب شستشوی تکه های بزرگ
Refresh برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها با بخار، فقط برای سه تکه لباس (برنامه ضد چروک)
Skine Care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌هایی که با پوست به صورت مستقیم در تماس می باشد
Stain Care برنامه‌ی مناسب شستشوی ضد لک
Speed14 برنامه‌ی مناسب شستشوی سریع در 14دقیقه
Baby Care برنامه‌ی مناسب شستن لباس نوزاد با ماشین لباسشویی ال جی
Hygiene برنامه‌ی مناسب شستشوی ضد حساسیت
Easy care برنامه‌ی مناسب شستشوی آرام
Direct Wear برنامه‌ی مناسب شستشوی مستقیم (ظرف مدت یک ساعت تا 3 پیراهن نسبتاً کثیف را شسته و خشک می‌کند)
Download Cycle برنامه‌ای برای دانلود دیگر برنامه‌ها (اگر هیچ برنامه‌ای دانلود نشده، برنامه‌ی Rinse+Spin انتخاب می‌شود)
Normal برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های عادی
Eco Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها به صورت کم مصرف (برای لباس‌های عادی)
Quick Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی کوتاه مدت برای لباس‌های کمتر از 3 کیلو و کم چرک
Normal+Pre Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های عادی هراه با پیش شستشو
Cotton + برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کتان با حجم بیشتر یا مصرف کمتر انرژی
Mix Fabric برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های معمولی و مختلف
Easy care برنامه‌ی مناسب شستشوی آرام و شستن پردهای تور در ماشین لباسشویی ال جی (پرده، تور، لباس‌های معمولی با چروک کمتر)
Outdoor برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های ورزشی
Wash +Dry(-kg) برنامه‌ی مناسب شستشو وتنظیم خشک کن لباسشویی ال جی (صددرصد)
Baby Steam Care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کودک با بخار Light Soil برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های رنگی (پیراهن، لباس خواب، پیژامه و...) و پنبه ای با کثیفی معمولی
Underwaer برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های زیر زنانه
lingerie برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های زیر و پارچه‌های لطیف
Speed wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌هایی که کمتر کثیف هستند در زمانی کوتاه
lingerie/Wool برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های زیر و پشمی
Boil wash برنامه‌ی مناسب شستشوی بهداشتی
Speed wash + dry برنامه‌ی مناسب شستشوی مقدار کمی لباس که می‌توان آن را در عرض یک ساعت شستشو و خشک کرد
Speed wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های که کمتر کثیف هستند در زمانی کوتاه
Single shirt dry برنامه‌ی مناسب خشک کردن یک تکه لباس (پیراهن) در 19 دقیقه
Sanitary برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها با دمای بالا
Baby care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کثیف بچه (پاک کردن لکه های جامد و پروتئینی و عملکرد بهتر آبکشی)
Bedding care برنامه‌ی مناسب برطرف کردن رطوبت و بو از لوازم خواب
Cold wash برنامه‌ی مناسب شستشو با آب سرد و نیروی کمتر (پنبه، لباس زیر، روبالشتی، ملافه)

نکته:

برای شستن پتو با ماشین لباسشویی ال جی می‌توانید مقاله بهترین روش شستشوی پتو در خانه را مطالعه کنید و در این باره نیز اطلاعاتتان را بیشتر کنید.

برنامه‌های تکمیل کننده

برنامه‌های تکمیل کننده نیز مانند برنامه‌های اصلی از همان امکانات مشابه استفاده می‌کنند. بنابراین نیازی به توضیح همه‌ی جزئیات در رابطه با آن‌ها نیست و فقط جدولی را که موارد اصلی استفاده‌ی آن‌ها در آن ذکر شده برایتان قرار داده‌ایم تا راهنمای زمان شستشوی ماشین لباسشویی ال جی نیز برایتان باشد.

برنامه های تکمیلی

Pre wash برنامه‌ی مناسب شستشوی اولیه برای لباس‌های کثیف
Time Delay با این برنامه می‌توانید در زمان شروع کار ماشین تاخیر ایجاد کنید
Intensive برنامه‌ی مناسب شستشوی متمرکز برای لباس‌های کثیف
Crease Care برنامه‌ی مناسب شستشوی ضد چروک برای اتو کشی آسان
Medic Rinse برنامه‌ای که دمای آب کشی پایانی را به 40 درجه می رساند
Rinse+spine برنامه‌ی آبکشی و خشک کردن لباس‌ها
Rinse Hold توقف در زمان آبکشی ماشین ظرفشویی ال جی تا کاربر مجدد دستور اجرا دهد
Rinse+ یک بار آبکشی اضافه
Rinse++ دو بار آبکشی اضافه
Spine خشک کن
No Spine بدون خشک کردن
Temp تنظیم دمای اب
Drain فقط تخلیه
Time Save صرفه جویی در زمان (مدت زمان برنامه را کاهش می‌دهد)
Steam Wash شستشو با بخار
Steam Softener نرم کننده با بخار بعد از خشک کن
Souk زمان اضافه برای لباس‌های کثیفتر (خیساندن لباس)
Wash +Dry شستشو و خشک کن
Dry خشک کن 100%
Cupboard Dry خشک کن قفسه‌ای
iron dry خشک کن اماده برای اتو کشی
Low Temp Dry خشک کن با دما کمتر
Time Dry زمان‌بندی خشک کن
Favorite ذخیره برنامه دلخواه
Air Dry برنامه ای مجزا برای خشک کردن لباس‌ها
Water Level تعین سطح آب بر اساس میزان لباس
Wash اضافه کردن به زمان شستشو
Strong Wave موج ساز (شستشو قدرتمند)
Remote Start کنترل از راه دور
Hot Wash انتخاب ورودی آب گرم
Cold Wash انتخاب ورودی آب سرد

برای کسب اطلاعات بیشتر فایل ضمیمه را دانلود کنید


ماشین‌های لباسشویی دستگاه دوست داشتنی خانه در این دوره هستند. کار را به قدری برای ما ساده کرده اند که برای شستن چند تکه لباس هم ترجیح می‌دهیم لباسشویی را روشن کنیم و به این شکل به سادگی لباس‌ها را بشوییم؛ بنابراین شاید یکی از دستگاه‌های ضروری منزل ما باشد و حتما خرابی آن باعث خلل می‌شود. پس بهتر است برای تعمیر سریع‌تر آن اقدام کنیم و دستگاه را به کارشناس ماهر بسپاریم.

برنامه های ماشین لباسشویی

Intensive (مناسب برای شستن لباس‌های کثیف معمولی) متمرکز

این برنامه‌ی ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. طبق این برنامه ماشین لباسشویی ال جی شما ابتدا با آبکشی و خیس کردن لباس را از کثیفی‌های سطحی پاک می‌کند. حالا به شکل معمولی به ادامه‌ی شستشو می‌پردازد. زمانی که می‌خواهید از چرک‌ مرده شدن لباس‌هایتان جلوگیری کنید این علامت روی ماشین لباسشویی بهترین گزینه‌ی مورد انتخاب شما خواهد بود.

Sport Wash یا Sports Wear (مناسب برای لباس‌های ورزشی)

در لباس‌های ورزشی معمولاً از الیاف مصنوعی برای پارچه استفاده می‌شود. حتماً هنگام ورزش در سالن متوجه شده‌اید که این لباس‌ها در برابر جذب قطرات عرق بدنتان مقاومت بیشتری نسبت به لباس‌های معمولی از خود نشان می‌دهند. اما بوی عرقی که از آن‌ها به مشام می‌رسد بسیار بیشتر است. برای همین تقریباً پس از هر بار استفاده از این لباس‌ها باید آن‌ها را شست. نکته‌ی مهم در رابطه با این لباس‌ها همین است. آن‌ها آن‌قدر کثیف نمی‌شوند که نیاز به یک شستشوی حسابی داشته باشند. اما نیاز داریم به صورت مکرر و نسبتاً زیاد آن‌ها را بشوییم. در این حالت اگر از برنامه‌ی شستشوی مناسب برای آن‌ها استفاده نشود به زودی کهنه می‌شوند و خواهند پوسید، یا از فرم اولیه‌شان خارج خواهند شد. برنامه‌ی شستشوی ورزشی به گونه‌ای عملیات شستشو را انجام می‌دهد تا لباس‌ها بیش از حد نیازشان شسته نشوند و در ماشین لباسشویی نمانند. فقط یک نکته، آن هم اینکه بهتر است قبل از شستشو توسط ماشین لباسشویی با افزودن آب دمای لباس‌های ورزشی را کاهش دهید تا از آسیب به آن‌ها جلوگیری شود

برنامه شستشوی Duvet (مناسب برای شستشوی پتو، ملحفه و مخمل و انواع الیاف مصنوعی)

معمولا الیاف مواد شوینده را در خود نگه می‌دارند. لباس‌های مخمل یا پتو و ملحفه و بالشت حتماً پس از شسته شدن لباس‌های مخملتان بوی مایع لباسشویی را حس کرده‌اید. ماندن مواد شوینده در لباس‌های مخمل و ملحفه‌ها فقط به بو گرفتن آن‌ها منجر نمی‌شود. بلکه به مرور ممکن است باعث ایجاد بیماری‌های پوستی و آلرژیک شود. برای رفع این مشکل باید با فشار آب بیشتر لباس‌هایتان را بشویید و لباس‌ها با آب بیشتری مرحله‌ی آبکشی را بگذرانند. این باعث می‌شود مواد شوینده کاملاً از پارچه‌ها شسته شود. تنظیم تمام این مراحل قدری پیچیده و سخت است. اما اگر در شستشو از برنامه‌ی Duvet استفاده کنید ماشین لباسشویی همه‌ی این کارها را متناسب با جنس الیاف مورد نظر انجام می‌دهد. فقط یک نکته باقی می‌ماند. اگرچه شستشوی پتو با ماشین لباسشویی امکان‌پذیر است، اما بهتر است پتوها را با ماشین لباسشویی نشویید. شستشوی پتو می‌تواند صدمات جدی به ماشین لباسشویی شما وارد کند.

برنامه شستشوی Mix یا مخلوط (مناسب لباس‌های رنگی یا لباس‌هایی با جنس‌های مختلف)

شستشوی لباس‌های مجلسی یا ورزشی در این حالت ممکن است به آن‌ها آسیب برساند. نکته‌ی دیگری که باید در رابطه با این برنامه‌ی لباسشویی بدانید در مورد لباس‌های رنگی است. اگرچه در این حالت امکان رنگ گرفتن دیگر لباس‌ها کمتر می‌شود اما به صفر نمی‌رسد. باید همچنان مواظب باشید که لباس‌هایتان به دیگر لباس‌ها رنگ پس ندهند. پیشنهاد ما برای اینکه خیالتان کاملاً راحت شود این است که از یک دستمال مخصوص ضدرنگ دهی لباس استفاده کنید تا اگر هم لباسی رنگ پس داد، رنگش جذب این دستمال شود نه لباس‌های دیگر.

برنامه شستشوی Sensitive و یا Allergy Plus (مناسب برای افراد مبتلا به آلرژی)

اگر به حساسیت و آلرژی مبتلا هستید می‌توانید با این برنامه شستشوی لباس از خودتان در برابر لباس‌ها محافظت کنید! Sensitive یا Allergy Plus علامت های روی ماشین لباسشویی هستند که برای شستشوی لباس‌ها در شرایط بهداشتی بسیار بالا طراحی شده‌اند. و به کار افرادی می‌آید که مبتلا به آلرژی‌ هستند. این برنامه لباس‌های شما را در یک درجه‌ی دمای ثابت آب می‌شوید. که نهایتاً نتیجه‌ی آن از بین رفتن عامل‌های آلرژی‌زا، مانند میکروب‌ها و گردوغبار خواهد بود. همچنین زمان شستشو در این برنامه قدری از دیگر برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی بالاتر است تا با افزایش فشار آب همه‌ی مواد شوینده‌ی باقی مانده در لباس شسته شود. به این شکل دیگر عاملی برای ایجاد حساسیت باقی نخواهد ماند.

برنامه شستشوی Delicates یا Silk (مناسب لباس‌های بسیار ظریف و حساس)

لباس‌هایی از قبیل حریر، ساتن، ابریشم موارد بسیار وحشتناکی برای شستن هستند! چون به خاطر حساسیت بالایشان ممکن است در ماشین لباسشویی نابود شوند. اما اگر شستشوی آن‌ها با دما و چرخش پایین انجام شود احتمال صدمه دیدن هم کم خواهد شد. زمانی که شما برنامه‌ی شستشوی Delicates یا Silk را انتخاب می‌کنید، ماشین لباسشویی با سرعت هرچه پایین‌تر لباس‌های شما را می‌شوید تا پارچه‌های آن کمترین آسیب را ببینند. فقط یک نکته‌ی دیگر؛ حواستان باشد این لباس‌ها را با لباس‌های روغنی و چرب در ماشین لباسشویی نشویید. در کنار این باید حتماً از مواد شوینده‌ی مخصوص لباسشویی استفاده کنید تا عمر لباس‌های ظریف بالاتر برود.

برنامه شستشوی Dark Wash یا Jeans (مناسب لباس‌های تیره)

مهم‌ترین نکته درباره‌ی شستشوی لباس‌های تیره، همان تیره بودن آن‌هاست. اگر از شدت تیرگی این لباس‌ها کم شود ظاهری زشت و غیرقابل استفاده پیدا می‌کنند. برای جلوگیری از سفید شدن این لباس‌ها باید آن‌ها را به طور کامل از مواد شوینده پاک کنید تا مواد شوینده‌ی باقی مانده باعث خورده شدن رنگ آن‌ها نشود. دما و سرعت چرخش نیز در شستشوی این لباس‌ها بسیار مهم‌اند. اگر این لباس‌ها با سرعت زیادی بچرخند و شسته شوند، چروک خواهند شد. علامت های روی ماشین لباسشویی Dark Wash یا Jeansمناسب شستشوی این لباس‌هاست.

برنامه شستشوی Blouses یا Shirt (مناسب بلوز و تی‌شرت)

نام این برنامه گویای عملکردش است. لباس‌هایی از قبیل بلوز و تی‌شرت معمولاً پس از شستشو گشاد یا چروک می‌شوند. برنامه‌ی شستشوی بلوز و تی‌شرت از این صدمات جلوگیری می‌کند. دمای آب در این برنامه کنترل می‌شود تا از گشاد شدن و فرسوده شدن سریع لباس جلوگیری کند. برای حل مشکل چروک‌های زیاد عذاب‌آور هم سرعت چرخش در شستشو کاهش پیدا می‌کند تا پس از شستشو برای اتو کردن بلوز و تی‌شرت مشکل چندانی وجود نداشته باشد و حجم چروک‌ها بسیار کمتر باشد. لباس روزانه

برنامه شستشوی Quick Super (مناسب شستشوی سریع)

وقتی عجله دارید که بین علامت های روی دستگاه کدام را انتخاب کنید، این برنامه می‌تواند بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی باشد. اما نه همه نوع لباسی، این برنامه‌ی شستشو طراحی شده تا بتوانید با استفاده از آن لباس‌هایی را بشویید که هنوز به میزان زیاد کثیف نشده‌اند. اما به هرحال شما قصد شستن آن را دارید. مثلاً لباسی که بیش از چندبار از آن استفاده نکرده‌اید اما بوی عرق می‌دهد. ماشین لباسشویی‌ها معمولاً این گزینه را در 15 الی 30 دقیقه انجام می‌دهند. برای همین مناسب شستشوی لباس‌هایی هم هست که نمی‌خواهید با شستشوی زیاد از حد از بین بروند و کهنه شوند. اما به هیچ عنوان لباس‌های حساس و ظریف مجلسی یا لباس‌هایی که نیاز به یک نوع شستشوی خاص دارند را با این برنامه‌ نشویید.

برنامه شستشوی Cotton (مناسب لباس‌های نخی و کتان)

لباس‌های نخی و کتان هم به قدری حساس‌اند و برای شستشوی آن‌ها باید دقت به خرج دهید. برنامه‌ی شستشوی لباس‌های نخی و کتان برای شستن انواع تی‌شرت و لباس‌های پنبه‌ای، شستن حوله‌ در ماشین لباسشویی ال جی یا پارچه‌هایی با همین جنس مناسب است.

برنامه شستشوی Wool (مناسب لباس‌های پشمی)

من هم در گذشته مثل اکثر کسانی که می‌خواهند لباس‌های پشمی فصل زمستانشان را بشویند این کار را با دست انجام می‌دادم نه ماشین لباسشویی. چون ماشین لباسشویی برای چنین لباس‌هایی درست مثل نابود کننده است. اما پس از اینکه یک بار لباس‌های پشمی و کاموایی‌ام را با برنامه‌ی شستشوی Wool شستم نظرم عوض شد. با استفاده از این برنامه‌ی شستشو تنظیمات مورد نیاز شستشو به گونه‌ای تعیین می‌شود که به لباس‌های کاموایی آسیبی زده نشود. با استفاده از آب سرد و کم کردن سرعت چرخش از آسیب‌ها جلوگیری می‌شود و نتیجه‌ی شستشو هم بسیار با کیفیت خواهد بود.

برنامه شستشوی Curtains (مناسب پرده‌ها)

فرض کنید پرده‌های بسیار بلندتان را با ماشین لباسشویی شسته‌اید و حالا شاهد چروک‌های بسیار زیاد آن هستید. اتو کردن چنین پارچه‌ی بزرگی بسیار سخت خواهد بود. گذشته از این ممکن است شستشوی پرده آن را کهنه کند و ظاهرش را زشت کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد باید کل پرده را عوض کنید و پرده‌ی دیگری بخرید. چون پرده‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های تزئینی خانه محسوب می‌شوند. به همه‌ی این دلایل ممکن است هیچ‌وقت پرده‌هایتان را خودتان نشسته باشید. اما اگر از برنامه‌ی شستشوی Curtains که مخصوص پرده‌ها طراحی شده استفاده کنید هیچ کدام از این مشکل‌ها پیش نخواهد آمد.

برنامه Easy Care (مناسب اتوکشی آسان)

برنامه‌ی شستشوی Easy Care یک برنامه‌ی جانبی‌ست. در لباسشویی ال جی easy care، از چروک‌های زیاد لباس‌ها جلوگیری کنید. این برنامه کار شستشو را به شکل ملایم انجام می‌دهد. بهتر است لباس‌های مختلف را با این برنامه بشویید. اجناسی از قبیل پنبه و بلوز و تی‌شرت. این برنامه برای شستشوی لباس‌های حساس و ظریف مناسب نیست.

برنامه Gentle Spin (مناسب خشک کردن لباس‌ها)

چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟
یرای اینکه بدانید خشک کن لباسشویی ال جی کدام است و خشک کن لباسشویی ال جی کدام دکمه است، این برنامه مناسب زمان‌هایی است که می‌خواهید خشک کردن لباس‌هایتان سریعتر انجام شود. یا لباس‌هایتان را با دست شسته‌اید و تنها می‌خواهید آن‌ها را خشک کنید. با استفاده از این برنامه می‌توانید سرعت دور موتور را افزایش دهید اما به شما توصیه می‌کنیم از این کار جز در مواقع ضروری خودداری کنید. چراکه ممکن است به لباس‌های شما آسیب برساند و آن‌ها را بسیار بسیار زیاد چروک کند.

جدول تکمیل کننده‌ی برنامه‌های اصلی

برنامه های اصلی

Cotton eco برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کتان با صرفه جویی انرژی
Cotton Large برنامه‌ی مناسب لباس‌های کتان زمانی که حجم آن‌ها بیشتر است
Synthetic / Mix برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های معمولی و دم‌دستی
Delicate برنامه‌ی مناسب شستن پردهای حریر در لباسشویی ال جی، لباس‌های حریر، ظریف و پرده‌ها
Hand Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها زمانی که می‌خواهید شستشو مانند شستشو با دست انجام شود
Quick 30 برنامه‌ی مناسب شستشوی سریع لباس‌ها در 30 دقیقه
Intensive 60 برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها به صورت متمرکز، برای لباس های کثیف (در 60 دقیقه)
Bio care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های لکه‌دار
Boilling care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های بیمار (شستسشو با بالاترین دما)
Bed cover برنامه‌ی مناسب شستشوی رو تختی و تکه های بزرگ
Bulky برنامه‌ی مناسب شستشوی تکه های بزرگ
Refresh برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها با بخار، فقط برای سه تکه لباس (برنامه ضد چروک)
Skine Care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌هایی که با پوست به صورت مستقیم در تماس می باشد
Stain Care برنامه‌ی مناسب شستشوی ضد لک
Speed14 برنامه‌ی مناسب شستشوی سریع در 14دقیقه
Baby Care برنامه‌ی مناسب شستن لباس نوزاد با ماشین لباسشویی ال جی
Hygiene برنامه‌ی مناسب شستشوی ضد حساسیت
Easy care برنامه‌ی مناسب شستشوی آرام
Direct Wear برنامه‌ی مناسب شستشوی مستقیم (ظرف مدت یک ساعت تا 3 پیراهن نسبتاً کثیف را شسته و خشک می‌کند)
Download Cycle برنامه‌ای برای دانلود دیگر برنامه‌ها (اگر هیچ برنامه‌ای دانلود نشده، برنامه‌ی Rinse+Spin انتخاب می‌شود)
Normal برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های عادی
Eco Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها به صورت کم مصرف (برای لباس‌های عادی)
Quick Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی کوتاه مدت برای لباس‌های کمتر از 3 کیلو و کم چرک
Normal+Pre Wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های عادی هراه با پیش شستشو
Cotton + برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کتان با حجم بیشتر یا مصرف کمتر انرژی
Mix Fabric برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های معمولی و مختلف
Easy care برنامه‌ی مناسب شستشوی آرام و شستن پردهای تور در ماشین لباسشویی ال جی (پرده، تور، لباس‌های معمولی با چروک کمتر)
Outdoor برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های ورزشی
Wash +Dry(-kg) برنامه‌ی مناسب شستشو وتنظیم خشک کن لباسشویی ال جی (صددرصد)
Baby Steam Care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کودک با بخار Light Soil برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های رنگی (پیراهن، لباس خواب، پیژامه و...) و پنبه ای با کثیفی معمولی
Underwaer برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های زیر زنانه
lingerie برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های زیر و پارچه‌های لطیف
Speed wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌هایی که کمتر کثیف هستند در زمانی کوتاه
lingerie/Wool برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های زیر و پشمی
Boil wash برنامه‌ی مناسب شستشوی بهداشتی
Speed wash + dry برنامه‌ی مناسب شستشوی مقدار کمی لباس که می‌توان آن را در عرض یک ساعت شستشو و خشک کرد
Speed wash برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های که کمتر کثیف هستند در زمانی کوتاه
Single shirt dry برنامه‌ی مناسب خشک کردن یک تکه لباس (پیراهن) در 19 دقیقه
Sanitary برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌ها با دمای بالا
Baby care برنامه‌ی مناسب شستشوی لباس‌های کثیف بچه (پاک کردن لکه های جامد و پروتئینی و عملکرد بهتر آبکشی)
Bedding care برنامه‌ی مناسب برطرف کردن رطوبت و بو از لوازم خواب
Cold wash برنامه‌ی مناسب شستشو با آب سرد و نیروی کمتر (پنبه، لباس زیر، روبالشتی، ملافه)

نکته:

برای شستن پتو با ماشین لباسشویی ال جی می‌توانید مقاله بهترین روش شستشوی پتو در خانه را مطالعه کنید و در این باره نیز اطلاعاتتان را بیشتر کنید.

برنامه‌های تکمیل کننده

برنامه‌های تکمیل کننده نیز مانند برنامه‌های اصلی از همان امکانات مشابه استفاده می‌کنند. بنابراین نیازی به توضیح همه‌ی جزئیات در رابطه با آن‌ها نیست و فقط جدولی را که موارد اصلی استفاده‌ی آن‌ها در آن ذکر شده برایتان قرار داده‌ایم تا راهنمای زمان شستشوی ماشین لباسشویی ال جی نیز برایتان باشد.

برنامه های تکمیلی

Pre wash برنامه‌ی مناسب شستشوی اولیه برای لباس‌های کثیف
Time Delay با این برنامه می‌توانید در زمان شروع کار ماشین تاخیر ایجاد کنید
Intensive برنامه‌ی مناسب شستشوی متمرکز برای لباس‌های کثیف
Crease Care برنامه‌ی مناسب شستشوی ضد چروک برای اتو کشی آسان
Medic Rinse برنامه‌ای که دمای آب کشی پایانی را به 40 درجه می رساند
Rinse+spine برنامه‌ی آبکشی و خشک کردن لباس‌ها
Rinse Hold توقف در زمان آبکشی ماشین ظرفشویی ال جی تا کاربر مجدد دستور اجرا دهد
Rinse+ یک بار آبکشی اضافه
Rinse++ دو بار آبکشی اضافه
Spine خشک کن
No Spine بدون خشک کردن
Temp تنظیم دمای اب
Drain فقط تخلیه
Time Save صرفه جویی در زمان (مدت زمان برنامه را کاهش می‌دهد)
Steam Wash شستشو با بخار
Steam Softener نرم کننده با بخار بعد از خشک کن
Souk زمان اضافه برای لباس‌های کثیفتر (خیساندن لباس)
Wash +Dry شستشو و خشک کن
Dry خشک کن 100%
Cupboard Dry خشک کن قفسه‌ای
iron dry خشک کن اماده برای اتو کشی
Low Temp Dry خشک کن با دما کمتر
Time Dry زمان‌بندی خشک کن
Favorite ذخیره برنامه دلخواه
Air Dry برنامه ای مجزا برای خشک کردن لباس‌ها
Water Level تعین سطح آب بر اساس میزان لباس
Wash اضافه کردن به زمان شستشو
Strong Wave موج ساز (شستشو قدرتمند)
Remote Start کنترل از راه دور
Hot Wash انتخاب ورودی آب گرم
Cold Wash انتخاب ورودی آب سرد

برای کسب اطلاعات بیشتر فایل ضمیمه را دانلود کنید


... خدماتی که ما ارائه می دهیم …

Slider 1 Slider 2

... خدماتی که ما ارائه می دهیم …

Slide Slide Slide Slide Slide Slide