نصب و تعمير ماکرو ویو


اطلاعات کاربردی برای تعیمر مایکروویو ال جی

ماکروویوها از جمله محصولاتی هستند که مثل ماشین لباسشویی و ظرفشویی به کارهای روزمره ما سرعت بخشیدند و توانستند هم‌ زمان کار چند دستگاه مثل فر و اجاق گاز را انجام دهند. اما خب طبیعتا گاهی ممکن است در روند انجام کار خود، دچار مشکل شوند و مثل سابق کار نکنند. در ادامه مطالب، قصد ما آشنایی کلی شما با این دستگاه است و اینکه بتوانید در صورت بروز مشکل در دستگاه اطلاعات فنی مورد نیاز را داشته باشید تا بتوانید در صورت کوچک بودن مشکل به تعمیر ماکروویو خود بپردازید و مشکل را برطرف کنید

پر تکرار ترین علت خرابی و ایرادات شایع در تعمیر ماکروویو ال جی

یکی از پر تکرار‌ترین و شایع‌ترین علل خرابی‌های ماکروفر ال جی شاید خوب گرم نکردن یا گرم نکردن مواد غذایی باشد که ما جهت برطرف کردن مشکل و این ایراد سعی داریم در این مقاله راهکارهای آن را بیان کنیم، تا بتوانید خودتان مشکلات را برطرف کنید. در غیر این صورت نگران تعمیر ماکروفر ال جی نباشید. تکنسین‌های مجرب و متخصص ما تعمیرات ماکروفر را برای شما آسان کرده‌اند. قبل از هر چیزی بهتر است که با برنامه‌های ماکروویوتان آشنا شوید تا بتوانید به خوبی از برنامه‌های آن استفاده کنید.

آشنایی با برنامه‌های مایکروویو ال جی

مایکرو : (MICRO ) از این حالت جهت پختن و داغ کردن توسط امواج مایکروویو استفاده می‌شود .
سرخ کن (GRILL ) : از این حالت برای برشته کردن یا پختن سطوح غذا استفاده می‌شود .
کانوکشن (CONVECTION ) : از این حالت برای پیش گرمایش ( گرم کردن کوره دستگاه ) و یا پخت کیک و شیرینی.
پخت ترکیبی (COMBINATION ) : از این حالت جهت ترکیب حالات مایکرو ، سرخ کن و کانوکشن استفاده می‌شود .
یخ زدائی (DEFROST ) : از این برنامه برای آمادگی قبل از پخت مواد یا غذاهای یخ زده استفاده می‌شود .
بوزدائی خودکار : (EZ clean) از این برنامه برای از بین بردن بوی داخل دستگاه می‌توان استفاده کرد.

تعمیر مایکروفر ال جی که گرم نمی‌کند

ماکروویو برای گرم کردن به ولتاژ بالا نیاز دارد و در ساعات اوج مصرف به دلیل افت ولتاژ، ممکن است غذا را به خوبی گرم نکند، که در این صورت با بالا بردن زمان، مشکل رفع می‌شود. (مثل ساعات اولیه شب که ساعات اوج مصرف می‌باشند). اما اگر غذا در ماکروفر دیرگرم می‌شود ممکن است به علت یکی از موارد ذیل باشد:
ممکن است در ساعات اوج مصرف از دستگاه استفاده شده است .
فضای داخلی دستگاه کثیف شده است .
حجم غذا اگر زیاد باشد، تایم بیشتری جهت گرم شدن نیاز دارد .
غذاهای آبدار با تایم کوتاه‌تر و غذا‌های چرب با تایم بیشتر گرم می‌شوند .
شیر و غذاهای چرب جهت گرم شدن کامل نیاز به هم زدن در حین کار دارند. (تایم که به نصف رسید stop شود و هم زده شود) .
در صورتیکه یک لیوان آب در 3 دقیقه گرم می‌شود، دستگاه از نظر گرم کنندگی ایراد ندارد. چنانچه در مدت 3 دقیقه با توان 900 وات نتواند یک لیوان آب را گرم نماید. (برای انتخاب این حالت کلید استارت را 6 بار انتخاب می‌کنیم) احتیاج به بررسی تخصصی دستگاه است.
در صورتی که ه موارد را چک کردید و مشکل دستگاه برطرف نشد نیاز است که ماکروویو توسط تکنسین مجرب بررسی شود .

علت جرقه زدن ماکروفر ال جی

گاهی امکان دارد حین کار دستگاه ماکروویو شما جرقه بزند و نگران علت آن شوید، بهتر است ادامه مطالب را دنبال کنید تا از علت آن باخبر شوید و بتوانید با راه‌های ساده آن را برطرف کنید.

چطور یک ماکروویو که جرقه میزند را تعمیر کنیم

جرقه زدن در ماکرو ممکن است علل مختلفی داشته باشد که علت و راه برطرف کردن آن را در ادامه موارد اعلام می‌کنیم.
دقت کنید که داخل دستگاه از ظروف فلزی یا ظروفی که دارای تزئینات آبکاری شده بوسیله فلزات هستند استفاده نشده باشد. لوازم جانبی مثل سه پایه‌های بلند و کوتاه نسبت به برنامه انتخابی، درست استفاده شوند (از سه پایه در برنامه مایکرو استفاده نشود، چون احتمال آب شدن پین زیر سه پایه وجود دارد).
استیل داخل و متعلقات کاملا" تمیز و بدون چربی باشند.
از ظروفی که لب پریدگی دارند استفاده نشود.
متعلقات فلزی دستگاه (سه پایه و جوجه گردان و بخار پز) را از دستگاه خارج کرده و یک لیوان آب داخل دستگاه گذاشته و یکبار کلید start را انتخاب می‌کنیم، اگر جرقه نزد دستگاه ایرادی ندارد.
ممکن است جرقه براثر پریدگی لعاب سینی و یا آب شدن پین‌های زیر سه پایه و یا خط و خش افتادن روی درپوش بخار پز باشد و مواردی از این قبیل که در این صورت باید آن قطعه تعویض گرد
توصیه می‌شود متعلقات مایکرو با سیم ظرفشویی و مواردی که ایجاد سایش یا خط و خش می‌کنند تمیز نشود. باید در آب خیسانده شوند و سپس تمیز شوند. اگر بازهم جرقه زد، کافیست تعمیر ماکروفر ال جی را به تکنسین های متخصص گلداستاپ بسپارید تا در محل شما تعمیر را برایتان انجام دهند

سینی ماکروویو ال جی نمی چرخد

داخل دستگاه، سینی و ریل وچرخ زیر سینی را کاملا تمیز کنید تا ذرات غذا و چربی باقی نمانده باشد.
یک جسم سنگینی مانند یک کاسه پیرکس همراه با آب روی سینی قرار دهید، چنانچه با جسم سنگین سینی نمی‌چرخد ولی با جسم سبک می‌چرخد، شفت باید تعویض گردد.
شفت : قطعه‌ای که زیر سینی و مرکز سینی قرار دارد. این قطعه را به صورت عمود به بالا حرکت دهید، جدا می‌شود. برای تهیه شفت زیر سینی مایکرو می‌توانید وارد قسمت فروش لوازم جانبی بشوید و آن را تهیه کنید.
اگر سینی ماکروفر اصلا نمی‌چرخد کافیست جهت تشخیص عیب درخواست تعمیر مایکروفر ال جی خود را ثبت نمایید. با توجه به موارد محافظتی در نظر گرفته شده برای این دستگاه در صورتی که درب دستگاه باز باشد هیچ یک از قطعات دستگاه شامل سینی کف و .. نباید کار کند . در صورتیکه دستگاه خاموش بوده ولی سینی کف آن می‌چرخد، کار را به کار دان بسپارید تا دستگاه ماکرو شما به خوبی در محل تعمیر شود.

علت صدا دادن مایکروویو ال جی

امکان دارد هنگام کار یا حتی زمانیکه دستگاه کار نمی‌کند صداهای غیرعادی به گوش ما برسد و مارا نگران کند برای اینکه بدانیم چرا مایکروویو ال جی صدا میدهد و یا علت صدای در ماکروفر چیست پیشنهاد ما به شما این است که ادامه مطالب را بخوانید

تعمیر مایکروویو ال جی که صدا می دهد

سینی و ریل زیر سینی و شفت درست گذاشته شود.
ریل زیر سینی را تمیز کنید.
اگر ظرف سنگین روی سینی گذاشته شده باشد، صدا طبیعیست .
چون بدنه دستگاه فلزی است، صدا را بلندتر می‌کند. ( مثل صدای فن ، صدای چرخش سینی و قطعات داخل دستگاه )
در حین کار فن دستگاه کار می‌کند.
اگر بعد از اتمام کار، از دستگاه صدای فن شنیده می‌شود طبیعی می‌باشد.( در این حالت سینی نمی‌چرخد و درصفحه نمایش به غیر از ساعت یا عدد صفر سایر نشانگرها خاموش می‌باشند)
فن بعد از خنک کردن دستگاه به طور اتومات خاموش می‌شود.
اگر در برنامه مایکرو صدای غیر عادی و بلند می‌دهد، ولی در برنامه گریل صدای دستگاه عادی باشد نیاز به چک کردن دستگاه توسط تکنسین معتبر است .

دلایل روشن نشدن چراغ ماکروفر ال جی

برای اینکه ببینیم چه اتفاقاتی در داخل دستگاه می‌افتد، لامپی که در داخل دستگاه قرار گذاشته شده، که مارا در جریان مراحل پخت و وضیعت غذای داخل دستگاه می‌گذارد، حال در این میان لامپ بسوزد و یا کار نکند باید بدانیم که در این موارد چه کاری انجام دهیم.

تعمیر لامپ مایکروویو
در حالتیکه لامپ مایکروویو ال جی روشن نمی‌شود

معمولا" هنگامیکه دستگاه به برق وصل است و هیچ برنامه‌ای به دستگاه داده نشده، در این حالت لامپ خاموش است و اگر درب باز شود لامپ روشن می‌شود.
همچنین بعد از بسته شدن درب و بعد از زدن استارت در حین کار کردن باز هم لامپ داخل دستگاه روشن می‌شود.
اگر با «باز کردن درب دستگاه» یا «در حین کار» لامپ روشن نشد، کار را به متخصصان گلداستاپ بسپارید تا به درست ترین حالت تعمیرات آن را برایتان انجام دهیم.

دلایل عدم باز شدن درب ماکروفر ال جی

اگر درب ماکروویو باز نشود یا بدرستی بسته نشود چگونه از دستگاه استفاده کنیم؟ چرا در مایکروویو به درستی بسته نمی‌شود؟ اصلا در این شرایط چه باید کرد؟ آیا غذا در مایکروفر شما مانده و درب مایکروفر شما بسته شده و دیگر باز نمی‌شود؟

تعمیر چفت درب مایکروفر ال جی

درب مایکروویو یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه می‌باشد؛ زیرا هرگونه اختلال در عملکرد آن و مشکل در چفت نشدن درب علاوه بر تاثیری که در کارکرد دستگاه دارد، خطراتی را نیز به همراه خواهد داشت. در صورتی که درب دستگاه به خوبی بسته نشود؛ بهتراست از روشن کردن و استفاده از آن پرهیز نمایید.
این درب از تعدادی چفت، فنر و قلاب تشکیل شده است.
شما در ابتدا باید برق مایکروفر را قطع کرده (یعنی دستگاه را از برق بکشید) و سپس نگاه کنید که قلاب‌ها و فنرها شکسته نشده باشند و یا زنگ زدگی و پوسیدگی نداشته باشند.
همچنین در صورتیکه درب دستگاه باز نمی‌شود و یا با درب باز کار می‌کند، از دستگاه استفاده نکنید. نیاز است که تعمیر ماکروفر ال جی توسط تعمیرکاران حرفه ای و متخصص گلداستاپ انجام شود.

دود کردن ماکروفرال جی

برخی اوقات مشتریان از ما سوال می‌پرسند که چرا مایکروفر ال جی دود می‌کند یا علت دود کردن ماکرو ال جی چیست؟ و یا برخی دیگر اعلام می‌کنند که مایکرویو ال جی در برنامه مایکرو یا برنامه گریل و کانوکشن دود می‌کند.

اگر ماکروفر در برنامه مایکرو دود کند

در صورت تمیز بودن دستگاه اگر در برنامه مایکرو (یا انتخاب کلید استارت) دود کردن به همراه بوی غیر عادی باشد، جهت تعمیر مایکروفر مراجعه تکنسین مورد نیاز است.

اگر ماکرو در برنامه گریل یا کانوکشن دود می‌کند ولی در برنامه مایکرو دود نمی‌کند

معمولا با پاک نمودن بدنه داخلی و توری سقف (تمیز کردن چربی و باقی مانده غذا) مشکل برطرف می‌شود. ابتدا دیواره‌های داخلی و سقف را با دستمال مرطوب (محلول آب و جوش شیرین) تمیز می‌کنیم. سپس برنامه گریل را انتخاب می‌کنیم و 10دقیقه زمان داده تاشروع به کارکند.

توجه داشته باشید که برای ه مواردی که ذکر شد اگر دستگاه و محصول شما توسط تعمیرکاران غیر مجاز و غیر متخصص تعمیر شود نه تنها مشکل دستگاه برطرف نمی‌شود بلکه امکان مواجه شدن با مشکلات بیشتر را برای ماکروویو شما به همراه خواهد داشت.

علت روشن نشدن ماکروویو ال جی

اگر ماکروفر ال جی کلا کار نکند و روشن نشود، سخت‌ترین قسمت کار این است که ندانیم چه کاری باید انجام دهیم. اما نگران نباشید در ادامه اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار می‌دهیم. اما معمولا سوالات مشتریان به این صورت مطرح می‌شود:
درصورت استفاده بدون تجربه قبلی، جهت استفاده و روشن نمودن دستگاه به دفترچه راهنما مراجعه شود.
چک کنید پریز برق مشکلی نداشته باشد. برای کنترل می‌توانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به پریز برق بزنید تا معلوم شود برق دارد یا نه.
کنترل نمایید از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد. دستگاه باید مستقیما به یک پریز مستقل وصل باشد.
دوشاخه مشکلی ندارد؟ بدین معنا که کاملا داخل پریز باشد یا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد.
کنترل گردد قفل کودک فعال نباشد (اگر با انتخاب کلیدها پیغام L مشاهد شد کلید stop/clear را 5 ثانیه نگاه داشته تا از حالت قفل خارج گردد) در صورت روشن نشدن دستگاه، کار را به کاردان آن بسپارید. و برای تعمیر ماکروفر ال جی و تشخیص عیب درخواست خود را ثبت نمایید.

مشکلات مایکروویو

در موارد استفاده در زمان‌های طولانی و یا پی در پی از ماکروفر این اتفاق امری طبیعی است.
به دلیل وجود ترموستات، در صورتی که دستگاه از حد مجاز بیشتر گرم شود خاموش می‌گردد. در صورتی که در زمان زیر 5 دقیقه خاموش شود نیاز به تعمیر ماکرو می‌باشد. البته به این شرط که خاموشی به علت استفاده مداوم نباشد .
ممکن است دستگاه داخل کابینت باشد و فاصله‌های استاندارد رعایت نشده باشد.(از سقف 30 سانتی‌متر و از پشت 10 سانتی‌متر و از طرفین 15 سانتی‌متر)
بررسی کنید دستگاه به سه راهی وصل نشده باشد، همچنین اگر پریز استاندارد نباشد یا از داخل معیوب باشد امکان قطعی وجود دارد. مطمئن شوید خاموش شدن به خاطر استفاده از محافظ نباشد.
چک گردد برق منزل دچار افت ولتاژ نشده باشد. (چندین دستگاه پر مصرف همزمان روشن نباشد و در ساعات اوج مصرف برق نباشد)
نزدیک دستگاه، وسیله گرم کننده در حال کار نباشد.
در بعضی از برنامه‌ها که تایم دستگاه به نصف برسد بوق می‌زند و متوقف می‌شود، که غذا باید برگردانده شود و یا هم بخورد ( بستگی به نوع غذا دارد، طبق دستور دفترچه راهنما ) در صورت رعایت موارد فوق و خاموش شدن سریع دستگاه، به تکنسین های ما برای تعمیرات ماکروفر ال جی اطلاع دهید تا دستگاهتان چک شود.

مایکروویو ال جی بو می‌دهد

در این حالت اگر بویی شبیه به سیم سوخته باشد موارد زیر را چک نمایید؛
اگر ماکرو تازه نصب شده و استفاده اول یا دوم باشد و بو کم باشد طبیعی است.
اگر بوی سیم سوخته به همراه دود باشد، حتما نیاز به مراجعه تکنسین دارد.
اگر با باز کردن درب، داخل دستگاه بوی غذا می‌دهد باید دیواره‌های داخلی تمیز شود .
یک کاسه سرخالی آب داخل دستگاه قراردهید تا به مدت 10 دقیقه جوش بخورد. پس از اتمام کار با یک دستمال نخی نو (که بو ندهد) داخل دستگاه را تمیز نمایید.

صفحه نمایش مایکروویوکارنمیکند

گاهی اوقات این سوال پیش می‌آید که چرا صفحه لمسی مایکروویو کار نمی‌کند؟ یا کلیدهای پنل ماکرو از کار افتاده است. ما در ادامه برای رفع این ایرادها به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.
ممکن است گاهی هرچه تلاش می‌کنیم تا یک دکمه دستگاه را انتخاب کنیم تا شروع به فعالیت کند، فایده‌ای نداشته باشد و دکمه‌ها کارنکند، برای توضیح این مورد با ما همراه باشید : کلیدهای روی دستگاه فرمان نمی‌گیرند
مطمئن شوید که درحال انجام یک دستور، دکمه دیگر را نزده باشید. مثلا اگر دستگاه در حال کار کردن است دکمه دیگر مثل گریل، کانوکشن، یا ساعت کار نمی‌کنند.
دکمه STOP / CLEAR چند بار زده شود تا اگر برنامه‌ای در حافظه مانده پاک شود.
دستگاه را از برق کشیده و پس از چند دقیقه مجدد به برق بزنید.
کنترل گردد قفل کودک فعال نباشد اگر با انتخاب کلیدها پیغام L مخفف مشاهد شد کلید stop/clear را 5 ثانیه نگاه داشته تا از حالت قفل خارج گردد )

در غیر اینصورت نیاز مراجعه متخصص جهت بازدید و تشخیص عیب ماکروفر می‌باشد.

سرویس دوره ای

برای اینکه به طول عمر محصولاتتان کمک کنید و بتوانید با خیال راحت، یک عمر از آن‌ها استفاده کنید، باید به آنها رسیدگی کنید. لوازم خانگی هم مثل بدن انسان، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد، حال برای اینکه این مراقبت، اصولی و بدرستی انجام شود شرایط نگهداری آن به دو دسته تقسیم می‌شود. دسته اول: ما با ارائه مطالب مورد نیاز به شما، کمک می‌کنیم خودتان مراقبت و نگهداری از محصولات را، با اطلاعات کافی و به صورت صحیح انجام دهید. چرخش روان سینی کف دستگاه را بررسی نمایید. با دستمال نرم و تمیز کننده مناسب داخل کابین را به خوبی تمیز و چربی باقیمانده مواد غذایی را پاک نمایید. دسته دوم: اصول و مواردی که نیاز است هر 6ماه یکبار توسط تکنسین‌های متخصص و حرفه‌ای گلداستاپ، در حضور شما انجام شود، تا ضمن رسیدگی به محصول، از سلامت دستگاه و عدم بروز مشکل آتی در آن نیز، اطمینان خاطر پیدا کنید.
برای انجام دسته‌ی دوم و سرویس توسط تکنسین‌های متخصص، ثبت درخواست سرویس دوره‌ای خود را انجام دهید.
چرا نباید بابت تعمیر ماکروویو و سولاردام ال جی نگران باشیم؟
اگرچه همه‌ی ماکروویوها ممکن است خراب شوند، اما ماکروویو ال جی با برخورداری از پشتیبانی گلدیران یک مزیت بزرگ در اختیار دارد. تمام مشکلات ماکروویو شما در گلداستاپ به سادگی تعمیر خواهد شد.
فرقی نمی‌کند ماکروویو شما چه مدلی باشد. با استفاده از تمدید خدمات VIP گلداستاپ در بسیاری از موارد آن را به صورت رایگان تعمیر می‌کند. در مورد خرابی‌های بزرگ‌تر نیز تعمیر ماکروویو ال جی به دست گلدیران هم مقرون به صرفه‌تر است و هم ایمن‌تر.
اگر به طور کامل می‌خواهید با مزیت‌های خدمات VIP آشنا بشوید توصیه ما این است که مقاله وقت آن رسیده با خدمات VIP آشتی کنیم و تمدید خدمات VIP چه فایده‌ای برای مشتریان دارد را مطالعه کنید.

یک توصیه:

اگر به فکر خرید ماکروویو ال جی هستید، بهتر است برای مواجه نشدن با چنین مشکلاتی که در این مقاله به آن پرداختیم، ماکروویوتان را از مراکز فروش معتبر، همراه با خدمات VIP بخرید. هر ماکروویوی ممکن است به هزاران دلیل مختلف دچار اشکال شود؛ اما اگر در هنگام خرید به خدمات VIP معتبر محصول دقت کنید، کارتان در این مواقع خیلی راحت‌تر است. پس از خرید می توانید برای نصب دستگاهتان در قسمت نصب ثبت درخواست خود را به راحتی انجام دهید.

خطا (ارور) های ساید بای ساید و یخچال فریزر ال جی

گاهی ممکن است بر روی صفحه نمایشگر یخچال با حروف انگلیسی مواجه شوید، که این حروف نشان دهنده‌ی خطا یا eror بر روی دستگاه شماست حال برای اینکه متوجه بشوید، علت پیغام، کد خطا یا ارورهای یخچال ال جی مربوط به چه مشکلی است، موارد زیر را مطالعه کنید.

E FF: فن فریزر


E RF : فن یخچال
E IF: فن یخساز
E CF: فن کندانسور
E CO: خطای ارتباطی نمایشگر
E OFF: مد نمایشگاهی
E GF: فلومتر آب
E RS: سنسور یخچال
E R2: سنسور یخچال
E FS: سنسور فریزر
E DS: سنسور دیفراست
E HS: سنسور رطوبت
E RT: سنسور محیطی

آیا یخساز ال جی کار نمی‌کند؟

چک کنید کلید ON / OFF یا 0/1 یخساز درون فریزر در حالت OFF یا O نباشد.
در ساید‌های بنتلی و مدل‌های پایونیر جدید که با تغییر نام وارد بازار شده است ON/ OFF روی صفحه نمایشگر می‌باشد.
معمولا" یخچال ساید که تازه نصب می‌شود بعد از 12 ساعت شروع به یخسازی می‌کند و تا 72 ساعت بعد از نصب مقدار یخ سازی خیلی کم است.
در صورتی که در بازه زمانی تقریبا زیاد یخساز در حالت off باشد، در این حالت دستگاه را از پریز کشیده و مجددا به پریز بزنید.
چنانچه در عرض 24 ساعت مشکل حل نشد باما تماس بگیرید.

یخچال ال جی یخ ساخته ولی بیرون نمی‌دهد؟

برخی از مدل‌ها که تک پدال می‌باشد گزینه آب و یخ وجود دارد. از انتخاب گزینه یخ اطمینان حاصل شود. اگر یخ در باکس یخ موجود باشد ولی خارج نمی‌شود این مورد مواقعی پیش می‌آید که :
یخچال خاموش بودهم
قطعی برق وجود داشته باشد

چرا از آبریز یخچال (ساید بای ساید) ال جی آب خارج نمی شود؟

ایراد عدم کارکرد آبریز می‌تواند به دلایل مختلف از جمله عدم کارکرد پدال آبریز، برداصلی، شیربرقی، عدم اتصال شلنگ به ورودی آب، مسدود شدن فیلتر آب به علت عدم تعویض آن و در نهایت یخ زدگی و معیوب شدن شلنگ و مخزن آب باشد. لطفا قبل ازهماهنگی جهت حضور تکنسین از باز بودن شیر آب و همچنین عدم تا خوردگی شلنگ اطمینان حاصل کنید و در نهایت برای رفع مشکل از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید.
.در برخی از مدل‌ها که تک پدال می‌باشد، گزینه آب و یخ وجود دارد، چنانچه گزینه آب انتخاب نشده است این امر صورت پذیرد.
اگر دستگاه تازه نصب شده، باید حدود 3 دقیقه (البته 3دقیقه نباید ممتد باشد - بعد از 30ثانیه قطع شود) دست خود را روی پدال آبریز بگذاریم تا هوای داخل شلنگ تخلیه شده و آب به ورودی آبریز برسد.
اگر موارد فوق رعایت شد و آبریز عمل نمی‌کند، نیاز به ثبت درخواست تعمیرات یخچال ال جی برای مراجعه تکنسین می‌باشد.
توجه داشته باشید که برای ه مواردی که ذکر شد اگر دستگاه و محصول شما توسط تعمیرکاران غیر مجاز و غیر متخصص تعمیر شود، نه تنها مشکل دستگاه برطرف نمی‌شود، بلکه امکان مواجه شدن با مشکلات بیشتر را، برای یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی شما به همراه خواهد داشت.

دلیل اصلی عدم سرمادهی یخچال ال جی

• عدم سرمایش به عواملی زیادی مرتبط می‌باشد، از قبیل عدم دیفراست مناسب، خطای سنسورهای دمایی، مشکل در سیکل سرمایش، عدم کارکرد صحیح فن، عدم کارکرد کمپرسور.
• نکته: در صورتی که یخچال پیغام OFF داده باشد، دستگاه در حالت نمایشگاهی بوده و به دلیل خاموش بودن کمپرسور دستگاه سرمایش ندارد.
• جهت خارج نمودن از این حالت می‌توانید درب یخچال را باز، بر روی نمایشگر دکمه کنترل دمای یخچال " REFRIGRATOR" را فشرده و نگهدارید. سپس دکمه سرمایش سریع " EXPRESS FRZ" را سه مرتبه فشاردهید. در صورتی که مشکل دستگاه برطرف نشد و داخل یخچال فریزر سرمایش نداشت جهت تشخیص و رفع ایراد یخچال و فریزر ال جی از کارشناسان حرفه‌ای کمک بگیرید.

علت یخ نزدن فریزر ال جی


آیا یخچال ال جی خنک نمی‌کند؟
آیا فریزر ال جی خوب منجمد نمی‌کند؟
آیا سرمایش فریزر ال جی کم شده است؟
آیا موتور یخچال ال جی کم کار می‌کند و سرمای یخچال ال جی کم شده است؟
آیا موتور یخچال ال جی مدت زیادی کار می‌کند، سرما مناسب نیست ولی گاز یخچال ال جی کامل می‌باشد؟
آیا فریزر یخچال فریزر ال جی خوب خنک می‌شود، ولی قسمت یخچال ال جی اصلا خنک نمی‌شود؟

کارکرد ضعیف فن، مسدود بودن داکت هوایی (مسیر انتقال سرما به کابین یخچال) و... رخ دهد. ولی قبل از تماس با ما بهتر است موارد زیر بررسی شود.
دمای تنظیم شده یخچال و فریزر را چک کنید که روی دمای متعادل آن باشد.
کنار یخچال دستگاه‌های گرمازا یا در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگرفته باشد.
فاصله‌های استاندارد دستگاه از دیوار رعایت شده باشد.
چیدمان مواد غذایی داخل دستگاه بررسی شود به نحوی قرار نگرفته باشند تا دریچه‌های هوای سرد (انتهای کابین) مسدود شده باشد و گردش هوا به خوبی انجام نشود.

چرا یخچال ال جی برفک می‌زند؟

اگر یخزدگی بصورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر مشاهده کردید نیاز است جهت رفع آن به تکنسین‌های متخصص ما خبر دهید.
. اگر برفک بصورت قطرات آب یخ زده یعنی مثل قندیلک، روی دیواره داخلی فریزر و سقف مشاهده کردید، این امر طبیعی است. چون با باز شدن درب فریزر، رطوبت موجود در هوا جذب فریزر شما می‌شود.
توصیه می‌کنیم که بعد از تمیز کردن یخچال، درب یخچال و فریزر را کمتر باز و بسته کنید.
اگر داخل مشمع مواد فریزر، ذرات ریز برفک مشاهده کردید، این ذرات برفک به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و طبیعیست.
در بدو نصب و یا بعد از قطعی برق یا خاموش بودن(هر زمانی که بعد از چند ساعت یا چند روز روشن شده) طبیعی است .
مقدار مواد غذایی داخل یخچال یا فریزر زیاد است
مواد غذایی جدیدی داخل دستگاه گذاشته شده است. مواد غذایی از دریچه‌هایی که سرما وارد می‌شود فاصله داشته باشند .
فاصله دستگاه از پشت نسبت به دیوار بایستی حداقل 10 سانتی‌متر باشد.
از کناره‌ها نیز 5 سانتیمتر این فاصله رعایت گردد و از سقف 30 سانتی‌ متر.
جابجایی هوا در عملکرد کمپرسور یخچال موثر است.
یخچال بایستی از وسایل حرارت زا مثل گاز، شوفاژ، بخاری، آبگرمکن و یا نور مستقیم آفتاب فاصله داشته باشد .
درب یخچال یا فریزر زیاد باز و بسته می‌شود.
غذای گرم داخل دستگاه قرار داده شده است.

درب یخچال ال جی شما بسته است ولی آلارم باز بودن درب را می‌دهد

ابتدا مطمئن شوید که درب یخچال کاملا بسته باشد و چیزی مانع از بسته شدن درب نشده باشد.
اگر یخچال شما ساید بای ساید است، درب بار را یکبار باز و مجدد ببندید.
اگر با چک کردن هر دو حالت مشکل صدا و بوق زدن یخچال ال جی شما برطرف نشد نیاز است با ماتماس بگیرید.

در صورتیکه درب یخچال ال جی باز است ولی آلارم باز بودن درب را نمی‌دهد

برخی از از مدل‌های یخچال ال جی کلید (ALARM) آلارم دارد که با علامت بلندگو، روی نمایشگر نمایش داده می‌شود، می‌توانید آن را فعال یا غیر فعال کنید.
در بعضی از مدل‌های یخچال ال جی اگر 5 ثانیه دکمه (بلندگو) نگه داشته شود آلارم قطع می‌شود و اگر مجدد 5 ثانیه دیگر نگه‌ داشته شود آلارم فعال می‌شود.
البته ممکن است یخچال شما مثل برخی از مدل‌ها از ابتدا آلارم باز بودن درب را نداشته باشد.
توجه داشته باشید که اگر درب یخچال ال جی بیشتر از یک دقیقه باز بماند صدای آلارم خواهد داد.

سرویس دوره ای

برای اینکه به طول عمر محصولاتتان کمک کنید و بتوانید با خیال راحت، یک عمر از آن‌ها استفاده کنید، باید به آنها رسیدگی کنید. لوازم خانگی هم مثل بدن انسان، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد، حال برای اینکه این مراقبت، اصولی و بدرستی انجام شود شرایط نگهداری آن به دو دسته تقسیم می‌شود.
دسته اول: ما با ارائه مطالب مورد نیاز به شما، کمک می‌کنیم خودتان مراقبت و نگهداری از محصولات را، با اطلاعات کافی و به صورت صحیح انجام دهید.

... خدماتی که ما ارائه می دهیم …

Slider 1 Slider 2

... خدماتی که ما ارائه می دهیم …

Slide Slide Slide Slide Slide Slide